Domestic

Kaip susikurti jaukią namų atmosferą

Vėstant orams norisi, jog namų erdvė taptų jaukumo oaze, kurioje gera atsipalaiduoti, pabėgti nuo kasdienybės rūpesčių bei svarbiausia – būti savimi.  Juk tai vieta, kurią gaubia traškių imbierinių sausainėlių bei šviežių mandarinų aromatas, namų kampelius užlieja kvepiančių žvakių šviesa, o kūną gaubia šildantis vilnonis pledas. O kur dar ilgi romantiški pašnekesiai su mylimu žmogumi?

Norint, jog jaukumas užlietų jūsų namų erdves, tikrai nebūtina keisti interjero – užteks vos kelių detalių bei aksesuarų. 

Žvakės

Romantiška žvakių šviesa suteikia ne tik jaukumo prieskonį namuose, bet ir apdovanoja juos svaiginančiais kvapų aromatais. Svarbu tik atrasti mėgstamą kvapų paletę – galbūt tai nišiniai, ryškesnio kvapo kvapai, o galbūt raminantys, atpalaiduojantys aromatai? Renkantis žvakes reikėtų atkreipti dėmesį, jog jos būtų pagamintos iš natūralių medžiagų bei neskleistų pavojingų medžiagų.

Kaip tinkamai pasirūpinti žvake? Prieš naudojimą rekomenduojama patrumpinti žvakės dagtį, o norint, jog liepsna būtų graži, reikėtų tai daryti prieš kiekvieną žvakės naudojimą. Siekiant išvengti netolygaus žvakės sukietėjimo, reikėtų ją deginti tol, kol liepsna ištirpdys visą lygų paviršiaus plotą. Be to, žvakės deginti nerekomenduojama ilgiau nei 4 valandas.

Knygos

Spalvoti, šiuolaikiški, antikvariniai, o galbūt tiesiog minimalistiniai knygų viršeliai namų erdvėms suteikia savito charakterio. Teigiama, jog knygos, esančios namų lentynose, gali padėti nupiešti gyvenančio šiose erdvėse, portretą. Išskirtinio dizaino knygos vietą atras ne tik lentynose, bet ir pasitarnaus kaip puiki interjero detalė – ant komodos, kavos ar lovos staliuko.

Augalai

Šviežiai skintos ar kambario gėlės, o galbūt net džiovintos augalų šakelės aplinkai suteiks ne tik išskirtinio žavesio, bet ir gyvybės. Pavasario simbolis – ryškiai geltonos tulpės, o galbūt rudenišką jaukumą kuriančios bei vasaros jūros kopas primenančios smilgos – visa tai puikiai atras vietą keramikos vazose ar stiklinėse talpose. Augalai puoš namų erdves ant kavos ar lovos staliuko ar virtuvės stalo.

Pledai

Lovos užtiesalai bei pledai –  vienas svarbiausių interjero akcentų, suteikiantis namams jaukumą. Juk taip gera po dienos darbų įsitaisyti sofoje bei apsigaubti šiluma dvelkiančiu pledu. Nebijokite eksperimentuoti renkantis apklotų spalvų paletę – ryškios spalvos gali tapti puikiu akcentu namų interjere. O galbūt net išmėginkite stambaus mezgimo antklodes, kurių tekstūra pagyvins aplinką. Svarbu atkreipti dėmesį į pledų bei užtiesalų sudėtį – rinkitės, kuo natūralesnes medžiagas, kurios neįsielektrins bei bus malonesnės kūnui.

Pinti krepšeliai

Ekologiška interjero detalė, suteikianti ne tik išskirtinumo, bet ir puikiai panaudojama – galima sudėti rankšluosčius, grožio priemones, servetėles. Į didesnius krepšius – skalbinius, knygas, laikraščius, pakrovėjus, laidus, o galbūt daiktus, kurios vis norite kažkur paslėpti. Pinti krepšeliai puikiai gali pasitarnauti ir virtuvėje – susidėti daržoves, vaisius ar valymo priemones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close
Close
Mėgstamiausi
Close
Close
Užmiršote slaptažodį?
Close
Pirkinių krepšelis