Domestic

Kaip derinti namų aksesuarus?

Skandinavijos šalyse neretai girdima hygge sąvoka apibūdina šiaurietiško gyvenimo kokybę, nusakančią, jog gyvenimo grožis slepiasi smulkiose detalėse. Lėtesnis gyvenimo tempas, mėgavimasis šia akimirka, jos pajautimas, harmonija bei balansas kasdienybėje nuspalvina šios sąvokos reikšmę.

Hygge sąvoka sutinkama ir kuriant namų interjerą. Gyvenimo džiugesį, pripildytą jaukumo namų erdvėse, neretai sukuria teisingi aksesuarų sprendimai. Interjero dizaineriai neretai pabrėžia, jog balansas svarbu ne tik gyvenime, bet ir interjere, todėl renkantis akcentus jie turėtų papildyti vienas kitą, o ne kovoti tarpusavyje.

Kaip išsirinkti namų interjero aksesuarus, kurie suteiktų ne tik erdvei gyvybės bei išskirtinio žavesio, bet ir atrastų puikų sąskambį bei papildytų kitas interjero detales.

Indai

Ilgaamžė istorija, autentiški raštai, o galbūt minimalistiniai sprendimai – indai padeda sukurti savitą namų veidą, išryškina jo charakterį bei spalvas. Renkantis indus rekomenduojama juos derinti prie bendro namų interjero. O artėjant šventiniam laikotarpiui jie gali tapti puikiu akcentu šventiškam stalui – akį traukiančios aukso detalės, ar masiškesniais raštais dekoruoti indai sukurs išskirtinį šventinio stalo žavesį.

Vazos

Interjero detalė, kuri gali tapti puikiu akcentu, suteikianti gyvybės namų aplinkai. Viena, o galbūt net kompozicija kelių skirtingų vazų gali tapti puošmena valgomojo stalo, komodos ar kavos staliuko. Rekomenduotina rinktis kuo paprastesnių formų vazas – ne tik patogu išplauti, bet ir lengviau derinamos prie kitų interjero aksesuarų, pavyzdžiui – žvakių, indų ar staltiesės. Šiuo metu interjere dominuoja apvalesnių formų, minimalistinio stiliaus, šviesių atspalvių vazos, kurios derinamos prie skandinaviško stiliaus interjero.

Žvakės

Namų jaukumas neatsiejamas be žvakių, suteikiančių aplinkai romantišką prieskonį. Renkantis aromatines žvakes namų erdvės ne tik prisipildys jaukios šilumos, bet ir bus gaubiamos svaiginančio aromato. Išskirtinių kvapų gama pabrėš savitą namų charakterį. Be to, kvapniosios žvakės stikliniame indelyje labai tvarus bei patogus pasirinkimas – nereikia valyti, tolygiai dega bei ilgesnį laiką išlaiko kvapą. Rekomenduojama žvakes derinti prie staltiesės, servetėlių ar lėkščių. Šventiškam stalui šis aksesuaras gali tapti puikiu akcentu – sidabrinės, raudonos, auksinės žvakės stalui suteiks išskirtinio žavesio.

Pagalvės

Norint sukurti harmoningą stiliaus derinį, svarbu atkreipti dėmesį į dominuojančias bei papildančias spalvų paletes. Nors teigiama, jog norint išvengti chaoso interjere, reikėtų išlaikyti vientisą spalvų paletę, tačiau būtent pagalvėlės gali suteikti namams išskirtinumo. Margi raštai, ryškūs koloritai, o galbūt kaip tik šviesūs spalvų paletės sprendimai namų erdves pripildys ne tik jaukumu, bet ir gyvybe. Renkantis pagalvėles reikėtų atkreipti dėmesį į sofos spalvų gamą – prie vientisos spalvos galima derinti margesnius raštus bei priešingai. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į pagalvėlių užvalkalų sudėtį – rekomenduotina rinktis natūralesnes medžiagas.

Kuriant interjerą namuose neretai bijoma prarasti pusiausvyrą derinant skirtingus stilius ar aksesuarus. Renkantis skirtingas interjero detales rekomenduotina įtraukti bent kelis to paties stiliaus akcentus tam, kad būtų išlaikomas dominuojantis stilius. Minimalistinio stiliaus aplinkoje interjero akcentai turėtų išlaikyti šį stilių, įtraukiant keletą kito stiliaus detalių.

Dar keletas trumpų patarimų:

Aksesuarų spalvų paletę bei raštus galima derinti prie užuolaidų rašto bei spalvos.

Miegamojo lovą ar sofą galima puošti pagalvėlių gausa. O renkantis skirtingus raštus, atspalvius bus sukuriamas ne tik jaukumas, bet ir išskirtinumas. Pagalvėlių užvalkus galima keisti pagal sezoną ar norint atnaujinti interjerą – mažas pasikeitimas, tačiau labai pastebimas. Derinant skirtingų tekstūrų bei formų elementus galima sukurti išskirtinius interjero sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Close
Close
Mėgstamiausi
Close
Close
Užmiršote slaptažodį?
Close
Pirkinių krepšelis